Dėmesio, nuo stogų formuojasi sniego nuošliaužos!

2022-12-15
Varvekliai

Plungės rajone gausiai sningant, ant pastatų stogų formuojasi sniego nuošliaužos.

Norime atkreipti visų savininkų, valdytojų ir techninių prižiūrėtojų dėmesį dėl pastatų priežiūros žiemą. Pastato prižiūrėtojai privalo stebėti, kad nesikauptų sniegas ir ledas ant pastatų stogų ar išorinių durų stogelių, prie švieslangių, sienų, langų. Jeigu susiformuoja varvekliai ir susikaupia per daug sniego, pastatų naudotojai privalo kuo skubiau pašalinti nuo pastatų susikaupusį sniegą ir nuo stogų nudaužyti varveklius. Atliekant šiuos darbus, pastatas turi būti aptvertas.

Žiemos sezono metu dėl ant statinių stogų susikaupusio sniego, o atšilus orams – dėl susidariusio ledo padidėja ir laikančiųjų konstrukcijų apkrovos. Dėl šios priežasties padaugėja pastatų griūčių, o krentantys varvekliai gali sužaloti pro pastatą einančius žmones. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas senos statybos ir lengvų metalo konstrukcijų pastatams.

Siekdami apsaugoti Plungės rajono gyventojus nuo galimų nelaimių ir turtinės žalos, primename apie pareigą prižiūrėti pastatus. Statinys, kuriame gyvenate ar dirbate, negali kelti grėsmės asmenų ar turto saugumui.

Sniegas ant stogų ir varvekliai gali sukelti didelių nuostolių sveikatai ir turtui.

Esant ant stogo storam sniego sluoksniui, sniego nuošliauža ar varvekliai gali užkristi ant praeivio ir jį sužaloti, apgadinti stovintį automobilį.

Primename, kad už pastatų priežiūrą atsakingi jų savininkai. Lietuvos Respublikos statybos įstatymas, teisės aktai įpareigoja pastatų savininkus laikytis statinio naudojimo ir priežiūros reikalavimų, o už pažeidimus statinio savininkui gali būti taikoma teisinė atsakomybė.

Prašome imtis priemonių sniego nuošliaužų grėsmei pašalinti.

Vietos ūkio skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.