Delfinų piešinių paroda VANDENS ŽENKLAI.

2014-03-12

Nuo seniausių laikų pasakojamos istorijos apie žmogaus ir delfino draugystę. Žaismingas delfinų būdas jaudina žmogaus vaizduotę, žadina norą pažinti juos ir pasaulį, kuriame jie gyvena.

Lietuvos jūrų muziejuje gyvena devynios Juodosios jūros afalinos – Argas, Glorija, Gabija, Gilė, Lima, Premija, Bitė, Nojus ir dar vardo neturintis mažylis. Kiekvienas delfinas pasižymi savitu charakteriu, išsiskiria būdo bruožais ir pomėgiais. Pagrindiniai delfinariumo dailininkai – delfinai Argas, Glorija ir Gabija.

27 metų Argas – stambiausias ir stipriausias delfinas, bandos lyderis, diktuojantis taisykles, kurių laikosi kiti delfinai. Argas yra drąsus ir užsispyręs, kaip ir dera tikram būrio vadui, todėl jo kūriniai žavi ryškia spalva ir energingais potėpiais.

Glorijai yra 24 metai, ji santūri, brandi delfinariumo senbuvė. Ši patelė atsakinga ir gabi, stebinanti savo sugebėjimais ir darbštumu. Jos piešiniai subtilūs, lengvi, lyriški.

Aštuoniolikmetė Gabija – pagrindinė artistė, itin judri ir norinti visus pažinti. Ji nuovoki, kupina energijos ir mėgstanti bendrauti. Gabija yra trijų delfinų – Premijos, Gilės ir Bitės – mama. Šios patelės darbai žaismingi ir linksmi, ji teptuką veda lyg išdykaudama. 

Penkiolika kūrinių, kuriuose melancholišką linijų bangavimą keičia intensyvių potėpių energija, švelnus teptuką vedžiojančio delfino ir lapo pokalbis pavirsta ekspresyviu, valiūkišku emocijų šėlsmu piešinyje…

Delfinų piešiniai – tarsi keisti ženklai, žiūrovams atveriantys vandenų pasaulio slėpinius.

Delfinų piešinių parodos  VANDENS ŽENKLAI atidarymas  Platelių UDC  kovo 12 d. 17 val. 

 

Andra Lukošienė,

muziejininkė-edukologė


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.