Betliejaus ugnelė atkeliavo ir į Plungę (renginio nuotraukos)

2017-12-27

 

 

Nuo 1986-ųjų metų kiekvienų metų lapkričio pabaigoje, vienas vaikas iš Austrijos keliauja į Kristaus gimimo vietą, įžiebia žibintą nuo liepsnojančios amžinosios ugnies. Nuo šio žibinto pridegamas kitas, trečias ir ugnis, virtusi dalijimosi, draugystės ir taikos simboliu, keliauja iš rankų į rankas, iš valstybės į valstybę, automobiliais, traukiniais, net lėktuvais kapsulėse, pasklinda po globos namus, labdaros įstaigas, ligonines ar tiesiog miestų aikštėse dalijama su ramybės ir taikaus sambūvio palinkėjimu. Į Lietuvą ši ugnis atkeliauja skautiškų organizacijų dėka. Ji, lyg estafetė perduodama nuo Betliejaus,  kol galiausiai pasiekia Lietuvos skautus.  

Betliejaus taikos ugnis simbolizuoja visos žmonijos brolybę, draugystę ir taiką. Liepsna, įžiebta Betliejuje, keliauja aplink visą Europą ir Šiaurės Ameriką. Ši reikšminga akcija vyksta kiekvienais metais gruodžio mėnesį, prieš pat šv. Kalėdas. Ši akcija yra ypatinga tuo, jog liepsna niekuomet neužgęsta ir tikroji Betliejaus siela yra perduodama į visų mūsų namus.

 Plungės ir Žlibinų skautai kartu su NVO organizacijos „Krantas“ nariais Betliejaus ugnį atnešė į Plungės rajono savivaldybę ir perdavė tą dieną posėdžiavusiems Plungės rajono savivaldybės Tarybos nariams ir merui Audriui Klišoniui. Skautai papasakojo apie Taikos ugnies prasmę, kvietė daryti gerus darbus ir dovanojo po ugnelę parsinešti į namus. Meras padėkojo vaikams už vieną gražiausių žmogaus pasirinkimų – galimybę dalintis su kitais.

Vėliau vyko susitikimas ir su Savivaldybės darbuotojais. Visi norintys galėjo ateiti ir pasiimti Betliejaus ugnelės ir parsinešt tą Kalėdų dvasią į savo namus. Gera buvo matyti, kad Savivaldybės darbuotojai iš mažosios posėdžių salės išėjo šypsodamiesi ir pakylėti.

Tą dieną skautai lankėsi ir kitose Plungės įmonėse, įstaigose ir mokyklose.

Savivaldybės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.