„Be reikalo nepakelti, be garbės nenuleisti!“

2016-03-15

      Tokį priesaką Alsėdžių, Kulių, Platelių ir Žemaičių Kalvarijos seniūnams priminė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, šią savaitę, prieš išskirtinę Lietuvos istorijos datą – Kovo 11-ą – Savivaldybėje įteikęs po dešimt kiekvieno miestelio vėliavų.

      Alsėdžių vėliava – žaliame lauke auksinis pastoralas, apipintas sidabrinėmis vynmedžio šakelėmis su trimis auksinėmis vynuogių kekėmis. Vėliavos kraštai apvesti siaura sidabrine juostele. Tai užuomina į tuos laikus, kai Alsėdžiuose buvo įsikūrusi Žemaitijos vyskupijos vasaros rezidencija.

      O štai Kuliai istorinės heraldikos neturėjo. Po ilgų kūrybinių ieškojimų nuspręsta šio miestelio herbe pavaizduoti akmenis, nes jų tose apylinkėse daug, tuo labiau kad ir Kulių pavadinimas kilęs nuo tarmiško žodžio kūlis, reiškiančio akmenį.

      Platelių vėliavoje – miestelio globėjas šventas Petras, sudėjęs rankas plaštakomis kryžmai ir jose laikantis sukryžiuotus raktus (vieną auksinį, kitą – sidabrinį), barzdelėmis aukštyn ir į šonus. Virš šventojo galvos – auksinė aureolė, apdaras – raudona palaidinė ir auksinis viršutinis drabužis.

      Žemaičių Kalvarijos vėliavos sidabriniame lauke ant žalio trikalnio pavaizduota raudona  koplyčia, kuriai iš šonų –  du raudoni  lotyniški kryžiai. Miestelio herbas ir vėliava buvo sukurti nusižiūrėjus į vienos  iš Žemaičių Kalvarijoje esančios koplytėlės stilistiką.

      Meras A. Klišonis, perdavęs vėliavas seniūnams, pasidžiaugė, kad nuo šiol ne tik Plungėje, bet ir mažesniuose rajono miesteliuose  per šventes prie pagrindinių pastatų kartu su valstybine vėliava plevėsuos ir to miestelio vėliava.

      A. Klišonis pasidžiaugė, kad mūsų miestas ir miesteliai gražėja, gyventojai skiria daugiau dėmesio aplinkai, labiau gerbiama ir vietovių simbolika. Meras pasiūlė seniūnams šiemet po vėliavą įteikti gražiausiai savo gyvenamą aplinką prižiūrinčių valdų savininkams, tačiau seniūnai kalbėjo, jog dar neskubės, nes tokios garbės – gauti dovanų miestelio vėliavą – reikia užsitarnauti.

      Originalios Heraldikos komisijos patvirtintos šilkinės miestelių vėliavos, siuvinėtos šilko siūlais, puošia seniūnų kabinetus, nes labai saugomos nuo saulės ir lietaus. Bendrovėje „Šviesos krateris“ atkartoti miestelio vėliavų etalonai per šventes papuoš ne tik seniūnijų administracinius pastatus, bet ir miestelio bažnyčias, kitus svarbius tos seniūnijos pastatus.

      Miestelių vėliavų gamybos idėją finansiškai parėmė Plungės šilumos tinklai.

Plungės rajono  savivaldybės informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.