Atidaryta fotografijų paroda

2015-01-26


         Praėjusį penktadienį , pasibaigus darbo savaitei, plungiškiai bei miesto svečiai buvo kviečiami į Plungės viešąją biblioteką. Ten jų laukė Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt“ narių surengta metinė darbų paroda. Visuomenei pristatomos nuotraukos buvo eksponuojamos Bokšto salėje.

         2011-ųjų pabaigoje į sikūręs fotoklubas „Žybt“ šiuo metu vienija 33 fotografijos meno puoselėtojus, tarp kurių yra ir profesionalų. Ketverius metus gyvuojantis klubas šiandien gali didžiuotis, kad tapo žinomu ne tik savame krašte, bet ir kitur, mat jo nariai – aktyvūs ir svetur vykstančių į vairių parodų, konkursų bei kitų renginių dalyviai.

         Sausio 16-ąją bibliotekoje atidaryta metinė „Žybt“ paroda – jau ketvirtoji. Kaip sakė klubo vadovas Mantas Viržintas, kiekvienais metais stengiamasi žiūrovą kažkuo nustebinti, todėl kas kartą parodos autorių darbai pateikiami vis kitokia kompozicija. Keičiasi ir fotografijų formatai. Tai suteikia naujų spalvų.

         2014 metų „Žybt“ parodoje savo darbus pristato net devyniolika klubo narių, tarp kurių – Kostas Slivskis, Martynas Galdikas, Kristina Paulauskaitė, Alina Petrikienė, Vida Šmitienė, Antanas Jonaitis, Artūras Žalimas bei klubo vadovas M. Viržintas. Kiekvienas pateikė nuo trijų iki dešimties savo darbų, kurie, jų nuomone, yra labiausiai verti dėmesio.

         Sveikindamas parodos autorius, jų gerbėjus bei visus susirinkusiuosius, M. Viržintas pasidžiaugė, jog  ketverius metus gyvuojantis klubas plečiasi, o jo narių parodos rengiamos ne tik savame „kieme“ – Plungėje, bet ir kituose šalies miestuose. Šitaip garsinamas Plungės bei Rietavo fotografijos meno puoselėtojų talentas bei nuotraukose į amžintas mūsų krašto grožis.

         „Smagu, kad mūsuose fotografijos menas į traukia vis daugiau jaunų žmonių“, – kalbėjo „Žybt“ vadovas, rankose laikydamas klubo nario pažymėjimus, kurie buvo į teikti naujokams – Vidai Šmitienei ir Stasiui Kupliauskui.

         „Fotografijoje, kaip ir bet kurioje kitoje meno srityje, svarbiausia – rasti savo braižą. Tam, žinoma, reikalingos žinios, į gūdžiai, patirtis, bet toli gražu ne tik tai. Pavaikštai apsiavęs kitų batais, prisiraškai obuolių svetimuose soduose ir, jei entuziazmas neišblėsta, ateina metas, kai nebelieka nieko kito, kaip tik atsigręžti į save, paimti teptuką, rašiklį ar fotoaparatą ir „pasisakyti“, – ragindamas klubo narius ir toliau „sirgti fotografijos liga“ kalbėjo M. Viržintas ir pakvietė juos bendrai nuotraukai.

 

Informacija parengta pagal laikraščio  „Žemaitis“ medžiagą


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.