Alvyrai Petreikienei – Prezidento apdovanojimas

2023-05-05

Artėjant Motinos dienai, Lietuvos Respublikos prezidentūroje visada rengiamos iškilmės, kurių metu Prezidentas Gitanas Nausėda ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanoja iš visos šalies sukviestas Mamas. Šiemet tarp apdovanotųjų – ir Kulių seniūnijos Kumžaičių kaimo gyventoja Alvyra Petreikienė. Jos kandidatūrą apdovanojimui teikė Plungės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius.

Ketvirtadienį vykusios ceremonijos metu Prezidentas Gitanas Nausėda ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 45 mamas ir globėjas. Šis įvertinimas skiriamas už nuopelnus motinystei, globai ir rūpybai, už atsakingumą, pasiaukojimą bei įkvepiantį pavyzdį bendruomenei. 

Kumžaičių kaime gyvenanti Alvyra Petreikienė apdovanojimo nusipelnė už tai, kad pagimdė, išaugino bei gerai išauklėjo septynis vaikus. Jai paskirta Lietuvos Respublikos valstybinė antrojo laipsnio pensija. Visi vaikai įgijo profesinį išsilavinimą, nėra nusižengę Lietuvos Respublikos įstatymams, užaugo dorais Lietuvos piliečiais. Ir savo vaikams, ir visuomenei Alvyra – puikus atsakingumo, pasiaukojimo pavyzdys.

Prieš keletą mėnesių 85-metį minėjusi Alvyra Petreikienė – tikras Kulių krašto vaikas. Gimė ir augo Kuliuose, mokėsi šio miestelio septynmetėje mokykloje, vėliau – tuometiniame Klaipėdos tarybiniame ūkyje-technikume, kurį baigė 1960 metais, įgydama agronomo specialybę. Tais pačiais metais su Povilu Petreikiu sukūrė šeimą ir apsigyveno Didžiųjų Mostaičių kaime. Vienas po kito gimė vaikai. Kad išlaikytų gausią šeimą, abu dirbo: ji – miškininkystės ūkyje brigadininke, o vyras – girininkijoje eiguliu.

Nuo 1982-ųjų Alvyra – našlė. Likusi viena, ji nesiskundė, kad sunku, augino vaikus, dirbo įvairius darbus – pašte, valgykloje, lentpjūvėje. Savo nedideliame ūkelyje augino gyvulius, daržoves, puoselėjo gėlynus. Pati siuvo, mezgė. Buvo tikinti, tad ir vaikus mokė tikėjimo ir atjautos, pratino  prie įvairių darbų, mokino prisiimti atsakomybę, skatino siekti savo tikslų, būti vieningiems ir sąžiningiems bei skiepijo atsakingą požiūrį į šeimą.

Ir šiandien Alvyra vis dar buria ir jungia net 60-ies artimiausių ir brangiausių žmonių būrį – vaikų, marčių, žentų, anūkų, kurių turi 17, ir proanūkių, o jų – jau 18.

„Atiduodamos labai daug, kartais rizikuodamos visu savo gyvenimu, mamos kartu įgauna milžinišką galią – auginti ir ginti savo vaikus, padėti tvirtus pagrindus jų kelyje. Net ir nebūdamos šalia, mamos turi galią globoti, saugoti savo vaikus visą gyvenimą. Taip galinga mamos meilė, jos rūpinimasis savo vaikais, įkvepiantis pavyzdys keičia ne tik konkrečios šeimos, bet neretai – ir visos valstybės ateitį“, – apdovanojimų ceremonijos metu sakė Prezidentas Gitanas Nausėda.

Šalies vadovas padėkojo susirinkusioms mamoms už nuolatinę paramą, paguodą, pagarbą ir kantrybę, už gerus ir išmintingus žodžius vaikams ir globotiniams, jiems suteiktą saugumo jausmą, savo pavyzdžiu įdiegtas vertybes. Linkėjo stiprios sveikatos ir kad namuose niekada ir netrūktų šilto bendravimo, džiaugsmo ir visus sunkumus nugalinčios vilties.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos (Roberto Dačkaus) ir Sauliaus Narkaus nuotraukos      

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.