Alsėdžių gimnazistai, įveikę „Jūrų kelius“, plauks į Švediją

2015-04-21
Dūmų labirintai
Navigacinė užduotis
Virvės traukimo čempionai
Apdovanojimai

 

 

        Praėjusį penktadienį Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje vyko jau septintasis respublikinis konkursas moksleiviams „Jūrų keliais“.  Jame, kaip ir kasmet, dalyvavo 12 Lietuvos mokyklų moksleivių komandų. Kiekvieną komandą sudarė 8 moksleiviai, juos lydėjo du mokytojai. Šiemet konkurse dalyvavo net 6 Klaipėdos miesto mokyklų komandos. Varžytis su klaipėdiškiais tikrai nėra lengva, nes iki šiol visada, kai dalyvaudavo šio miesto komandos, dažniausiai jos ir nugalėdavo. Šiemet dalyvauti konkurse buvo pakviesta ir Alsėdžių gimnazijos komanda.

        Dalyvauti konkurse – didelis iššūkis visai komandai, kurioje iš 8 dalyvių būtinai turi būti nors viena mergina.

        Visą dieną vykstantis konkursas reikalauja sportinio pasirengimo, žinių, komandos susiklausymo, atidumo ir atkaklumo. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, rengdama šį konkursą, iš tiesų supažindina mokinius su tikru jūreivių darbu kasdienėse ir ekstremaliose situacijose. Kiekviena komanda turi įveikti užduotis baseine, dūmų labirinte, navigaciniame treniruoklyje, pirmos medicininės pagalbos teikimo, metlinio metimo, virvės tempimo rungtyse. Komandos nariai turėjo žinoti net 8 jūrinių mazgų rišimo būdus ir jų pavadinimus. Visos užduotys turėjo būti atliktos greitai ir tiksliai. Stengtis tikrai buvo verta, nes pagrindinis prizas tradicinis – kelionė AB DFDS SEWAYS keltu į Švediją.

        Alsėdiškių komanda nuo pat pirmosios – prisistatymo – užduoties  sulaukė didelio konkurso organizatorių ir svečių dėmesio. Konkurso atidaryme dalyvavo Tarptautinės saugumo ir gelbėjimosi mokymo asociacijos nariai (atstovai iš Australijos, Norvegijos, Švedijos, Japonijos, Lenkijos, Latvijos ir kt.), Lietuvoje esančių  laivybos kompanijų ir daugelio jūrinių organizacijų – „Boscalis Baltic”,”Baltnautic” „Limarko” laivininkystės kompanijos, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto kompanijos – atstovai.

        Pasibaigus konkursui, pirmiausia buvo įteiktos specialios rėmėjų dovanos. Alsėdžių gimnazijos vardas uždarymo ceremonijos metu skambėjo keletą kartų. „Limarko“ laivininkystės kompanija, pakvietusi Alsėdžių gimnazijos komandą, paskelbė, kad apdovanoją ją nominacija „Už geriausią prisistatymą“  ir kiekvienam mūsų komandos nariui skyrė po specialią dovaną. Dar vienas specialus prizas įteiktas kaip stipriausiai komandai – nugalėtojai virvės tempimo rungtyje. Konkurse „Jūrų keliais – 2015“ Alsėdžių gimnazijai atstovavo Iveta Silkauskaitė, Robertas Dobilas, Jonas Mockūnas, Vilius Adačkus, Eimantas Bružas, Robertas Rimkus, Valdas Dobrovolskis, Gintautas Petrutis. Komandą ruošė Daiva Gramalienė ir Regimantas Kavaliauskas.

        Atliekant primos pagalbos teikimo užduotis, mūsų komandos atstovai Iveta Silkauskaitė ir Robertas Dobilas buvo vieninteliai iš visų dalyvių, teisingai sustabdę kraujavimą ir sutvarstę nukentusiojo žaizdą.

        Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad pirmoji vieta šiemet atiteko  Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos komandai, ir tik  2 taškų skirtumu nuo nugalėtojų atsiliko  Alsėdžių gimnazijos komanda.   Dalyvių emocijos veržėsi per kraštus sužinojus, kad konkurso rėmėjai gegužės mėnesį keltu „DFDS Seways“ keliauti pakvietė ne tik pirmos, bet ir antros vietos laimėtojus.


Alsėdžių  gimnazijos inf.

                     

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.