Aktyviais piliečiais Europoje gali būti ir senjorai!

2013-11-26

 

 

 

 

 

Plungės pagyvenusiųjų žmonių klubas „Pilnatis“ nestokoja jaunatviškos energijos – ne tik renkasi į repeticijas pašokti, padainuoti ar muzikuoti, pabendrauti tarpusavyje, kartu švenčia Kalėdas ar Velykas, gimtadienius, vienas kitam padeda ištikus bėdai, bet ir noriai dalyvauja projektuose. Nuo 2010 metų kartu su Plungės rajono savivaldybės administracija pagyvenusieji įgyvendino net tris kultūrinius projektus!

Šių metų lapkričio 3-7 dienomis Plungės pagyvenusieji, vadovaujami klubo pirmininkės Eugenijos Kurmienės, kartu su Administracijos direktoriaus pavaduotoju Česlovu Kerpausku ir Socialinės paramos  skyriaus vedėja Genovaite Vasyliene svečiavosi kaimyninėje Lenkijoje ir dalyvavo tarptautiniuose įgyvendinamo projekto renginiuose.

Projekte „Už aktyvų pilietiškumą Europoje“ dalyvavo šie partneriai: Tukumo savivaldybė (Latvija), Plungės rajono savivaldybės administracija (Lietuva), Andrychuvo rajono savivaldybė (Lenkija). Kiti partneriai – Tukumo senjorų klubas, Tukumo jaunimas, Trečiojo amžiaus universitetas iš Andrychuvo, klubas „Pilnatis“ iš Plungės. Projektui finansavimą skyrė 2007-2013 metų Europos Sąjungos programa „Europa piliečiams“.

Siekiant paskatinti Europos vertybių ir kultūrų įvairovę, aktyvų pilietiškumą, Andychuvo mieste projekto dalyviai dalyvavo konferencijoje „Piliečių bendradarbiavimas Europoje“, diskusijose su kitų Europos šalių senjorais, pristatė savo šalių kulinarinį paveldą, lankėsi karalių mieste Krokuvoje, kartu su gidu aplankė Aušvico koncentracijos stovyklą.

Klubo „Pilnatis“ šokėjos ir garbaus amžiaus (85 metų) klubo narys Pranas Gedvilas labiausiai džiaugėsi galimybe pakeliauti, stebėjosi lenkų gyvenviečių tvarkingumu, keletą dienų po Vėlinių negęstančiomis liepsnelėmis ant mirusiųjų kapų, lenkų ir latvių senjorų draugiškumu ir nuoširdumu. Klubo moterų paruoštos vaišės pripažintos skaniausiomis – paragauti kastinio ir spirginės siekė visų projekto dalyvių rankos. O ką jau bekalbėti apie šokius!

Česlovas Kerpauskas, delegacijos vadovas, įsitikinęs, kad klubas „Pilnatis“ savo aktyvia ir nuoseklia veikla, prasmingais ir kilniais darbais ir toliau daug prisidės prie Plungės pagyvenusiųjų žmonių kasdienybės paįvairinimo, o draugiški bei artimi santykiai su tukumiečiais ir naujais draugais iš Lenkijos dar labiau sustiprės.

 

Informaciją parengė
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus
vyr. specialistė Rasa Jonušienė

Administracijos direktoriaus pavaduotojo Česlovo Kerpausko nuotraukos


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.