6-oji M. K. Čiurlionio kelio kultūrinės topografijos programa kviečia pakilti į dangų

2024-05-01
Renginys ANGELŲ VIENYBĖ | M. K. Čiurlionio kelias

Gegužės mėnesį M. K. Čiurlionio kelio partneriai visus kviečia į šeštąją kultūrinės topografijos renginių programą „Čiurlionio Lietuva”, kurią šiemet simboliškai apjungs tema „Dangus“. Partneriai kviečia pažinti angelus, klausytis M. K. Čiurlionio įkvėptos muzikos bei geriau pažinti įvairius Čiurlionio kelio objektus.

„Dangus toks giedras, šilta – net lengviau sieloje. Man vis atrodo, kad šiandien kažkokia didelė šventė.” iš laiško Stasiui Čiurlioniui, 1902 m. „Toks giedras dangus tas mūsų gyvenimas, apie kurį nuolat mąstau, kad mąstant man net atrodo, jog kalbuosi su Dievu ir Angelais.” iš laiško Sofijai Kymantaitei, 1908 m.

Pirmoji kultūrinės topografijos projekto „Čiurlionio Lietuva“ programa (2019 m.) buvo orientuota į muzikinį M. K. Čiurlionio palikimą. 2020 m. Čiurlionio kelio taškai atsiskleidė per kūrinius „Zodiakas“, „Pavasaris“, „Vasara“, „Žiema“, o 2021 m. buvo pristatytas Čiurlionio literatūrinis palikimas. 2022 m. programos lankytojai pažino M. K. Čiurlionį per „Žemės“ temą, o 2023 m. žvelgė į du menininko įkvėpimo ir inspiracijų polius – Mišką ir miestą. 2024 m. kylame viršun ir kviečiame patyrinėti, kokią reikšmę M. K. Čiurlionio gyvenime bei kūryboje turėjo dangaus tema.

Šių metų pirmojo Lietuvoje sertifikuoto nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ kultūrinės topografijos savaitė „Čiurlionio Lietuva“ virsta mėnesiu ir prasidės jau gegužės 1 d. M. K. Čiurlionio namuose (Vilniuje), su Ukrainos dailininkų sąjungos narės Nomedos Čiurlionytės tapybos darbų parodos „Angelų vienybė“ uždarymo koncertu „Dialogai su Čiurlioniu“ su ukrainiečių pianiste Anastasia Stovbyr.

Netikėtas paraleles tarp Nomedos Čiurlionytės tapytų angelų ir M. K. Čiurlionio kūrybos bei pianistės Anastasios Stovbyr taip pat bus galima išvysti gegužės 2 d. Žemaičių dailės muziejuje, Plungėje, gegužės 3 d. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje bei gegužės 4 d. Palangos gintaro muziejuje.

Norinčius pasivaikščioti, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus gegužės 7 d. kviečia į ekskursiją M. K. Čiurlionio keliais Kaune: sužinosite, kur žymusis menininkas lankėsi ir kaip su jo gyvenimu ir kūryba yra susijusi laikinoji sostinė. Dalyviai, turintys ekskursijos bilietą, tądien muziejuje galės lankytis nemokamai.

Druskininkų miesto muziejus ir galerija gegužės 11 d. kviečia į M. K. Čiurlionio tyrinėtojo A. Andrijausko pirmosios trilogijos knygos „Čiurlionis: nesuprasto genijaus tragiškas skrydis“ pristatymą, o gegužės 17 d. į Vilniaus sakralinės muzikos choro „Adoramus” ir choro „Momentum“ koncertą „Rekonstruojant Čiurlionį. Pirmasis Lietuvos Dailės draugijos koncertas“. Koncerto premjera įvyko pernai – 2023 m. Vilniuje, jubiliejinės, penktosios „Čiurlionio Lietuva“ programos metu.

Kultūrinės topografijos projekto finalas – gegužės 25 d. 15 val. Žemaičių dailės muziejuje vyksiantis dainuojamosios poezijos koncertas „M. K. Čiurlionio sodai Plungėje”, kuriame kūrinius atliks: Darius Žvirblis ir Haroldas Liumparas.

Išsami kultūrinės topografijos projekto „Čiurlionio Lietuva“ programa – www.ciurlioniokelias.lt ir M.K. Čiurlionio kelio „Facebook“ paskyroje.

Kultūrinės topografijos „Čiurlionio Lietuva“ programos renginiai:

VILNIUJE
Kada: Gegužės 1 d. 16 val.
Kur: M. K. Čiurlionio namai (Savičiaus g. 11, Vilnius)
Ukrainos dailininkų sąjungos narės Nomedos Čiurlionytės tapybos darbų parodos „Angelų vienybė“ uždarymo koncertas „Dialogai su Čiurlioniu“ su ukrainiečių pianiste Anastasia Stovbyr. Įėjimas laisvas, be išankstinės registracijos.
PLUNGĖJE
Kada: Gegužės 2 d. 12 val.
Kur: Žemaičių dailės muziejus (Parko g. 3a, Plungė)
Nomedos Čiurlionytės vienos dienos paroda „Angelų vienybė” kartu su edukacine programa.
17 val. laukia pianistės iš Ukrainos Anastasia Stovbyr koncertas.
Kada: Gegužės 25 d. 15 val.
Kur: Žemaičių dailės muziejus (Parko g. 3a, Plungė)
Dainuojamosios poezijos koncertas „M. K. Čiurlionio sodai Plungėje”. Atlikėjai: Darius Žvirblis ir Haroldas Liumparas
RIETAVE
Kada: Gegužės 3 d. 14 val.
Kur: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus (L. Ivinskio g. 4, Rietavas)
Nomedos Čiurlionytės vienos dienos paroda „Angelų vienybė” kartu su edukacine programa (14 val.).
16 val. menotyrininkės Aušra Česnulevičienė edukacinis pasakojimas Čiurlioniai. Gyvenimas muzikoje”.
16.30 laukia pianistės iš Ukrainos Anastasia Stovbyr koncertas.

PALANGOJE
Kada: Gegužės 4 d. 14 val.
Kur: Palangos gintaro muziejus (Vytauto g. 17, Palanga)
Nomedos Čiurlionytės vienos dienos paroda „Angelų vienybė” kartu su edukacine programa.
16 val. laukia pianistės iš Ukrainos Anastasia Stovbyr koncertas.
KAUNE
Kada: Gegužės 7 d. 18 val.
Kur: Vytauto Didžiojo paminklas (Laisvės al. 96, Kaunas)
Ekskursija M. K. Čiurlionio keliu Kaune su Neringa Daniulaitiene. Nemokamas muziejaus lankymas iki ekskursijos parodžius bilietą.
DRUSKININKUOSE
Kada: Gegužės 11 d. 15 val.
Kur: Druskininkų miesto muziejus (M.K. Čiurlionio g. 59, Druskininkai)
Akademiko Antano Andrijausko pirmosios trilogijos knygos „Čiurlionis: nesuprasto genijaus tragiškas skrydis“ pristatymas.
Kada: Gegužės 17 d. 19 val.
Kur: Druskininkų Švenčiausios Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia (Vilniaus al. 1, Druskininkai)
Vilniaus sakralinės muzikos choro „Adoramus” ir choro „Momentum” koncertas „Rekonstruojant Čiurlionį. Pirmasis Lietuvos Dailės draugijos koncertas”

Šie renginiai – tai pirmojo Lietuvoje sertifikuoto nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ kultūrinės topografijos programos „Čiurlionio Lietuva“ dalis. „M. K. Čiurlionio kelio“ operatorius – Lietuvos muziejų asociacija.
Lietuvos muziejų asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
2024 m. Čiurlionio kelio koordinatorius – Žemaičių dailės muziejus.

Lietuvos muziejų asociacijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.