15 metų draugystės jubiliejus

2014-10-09

        Plungės technologijų ir verslo mokykloje spalio 1-ąją susirinko gausus būrys žmonių – čia vyko švedų organizacijos „Vanner emellan“ („Draugas draugui“) iš Boksholmo komunos 15 metų jubiliejaus šventė.

      Daugeliui galbūt ir keista, kad savo sukakties švęsti švedai atvyko į Plungę. Tačiau, kaip sakė vaikų globos agentūros „Cyrulis“ socialinė pedagogė Audronė Kiseliova, tai normalu. Mat per penkiolika gyvavimo metų organizacija „Vanner emellan“ užmezgė draugiškus ryšius, ištiesė pagalbos ranką ne vienai rajono organizacijai, šeimai. Tad norinčiųjų pasveikinti susirinko tikrai nemažas būrys, o visiems nukeliauti į Švediją būtų buvę sudėtinga. Paminėti jubiliejaus į Plungę atvyko apie 40 komunos narių. Na, o pasveikinti jubiliatų susirinko net 48 į vairių Plungės miesto ir rajono organizacijų atstovai. Žinoma, pirmiausia, dar prieš didžiąją šventę, savo geradarius ir draugus dainomis, šokiais ir savo rankomis sukurtais darbeliais pasveikino „Cyrulio“ vaikai.

      Spalio 1-ąją svečius sveikino, padėkos raštą ir Seimo medalį į teikė Seimo nario Jurgio Razmos padėjėja Dainora Vaičikauskienė. Savivaldybės meras Audrius Klišonis linkėjo, kad užmegztas ilgalaikis bendradarbiavimas nenutrūktų. Nuoširdžiausius padėkos žodžius tarė ir Plungės parapijos dekanas klebonas Julius Meškauskas, Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktorius Audrius Misiūnas, Žemaičių Kalvarijos „Carito“ skyriaus globos namų direktorius kanauninkas Jonas Ačas. Plungės kultūros centro tautodailininkė Zafira Leilionienė ir audėjų klubo narės švedų audėjoms dėkojo už išmoktas audimo pamokas, už galimybę atgaivinti pamirštą amatą. Kiekvienas į staigos, organizacijos atstovas turėjo už ką padėkoti ir sveikindamas linkėjo dar ilgų gyvavimo metų. Vaikų globos agentūros „Cyrulis“ direktorė Vanda Bendorienė svečius ne tik nuoširdžiai pasveikino, bet ir pateikė jiems staigmeną – didžiulį tortą, kurio užteko visiems šventės dalyviams.

      Švedai ir kiti renginio dalyviai negailėjo plojimų, smagiai lingavo, kai grojo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos akordeonistų ansamblis, griežė smuikininkai. Linksmino ir liaudiškos muzikos kapela „Mykoliukai“, diksilendas. Kaip po šventės užsiminė A. Kiseliova, švedai buvo maloniai nustebinti gausių sveikinimų ir gražiai surežisuotos šventės.

 

Informacija parengta pagal laikraščio  „Plungė“ korespondentės Jolantos Vasiliauskienės medžiagą

Sauliaus Narkaus nuotrauka


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.