Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
 

 

Naujienos
WAAT projekto partneriai mokėsi kurti filmus Zagrebe, Kroatijoje

  Plungės viešoji biblioteka įgyvendina „Erasmus+“ strateginės partnerystės projektą „Esame kartu tam, kad ugdytume kultūros paveldo suvokimą“ (WAAT). Rugsėjo 28 d. – spalio 1 d. vyko projekto partnerių mokymai Kroatijos sostinėje Zagrebe. Mokymai suteikė žinių ir įgūdžių, kaip kurti trumpus filmus, kurie gali būti naudojami suaugusiųjų mokymui apie kultūros paveldo vertybes įvairiose Europos šalyse. Dalyviai ne tik išmoko pagrindinių vaizdo įrašų kūrimo principų, bet ir išbandė intelektinius produktus, sukurtus projekto metu. Projektas padeda užmegzti naujus santykius su vietos suinteresuotosiomis šalimis kultūros paveldo srityje, o paruošiamieji darbai, kuriant skaitmeninį turinį  filmams, dar labiau išplės šią patirtį.

Mokymai buvo sudaryti iš keturių dalių, o juos vedė Zadaro universiteto docentas Mirko Duić. Pirmosios mokymų dalies metu dalyviai susipažino su skaitmeninių istorijų kūrimo pagrindais bei reikalavimais filmų kūrimui, mokėsi rašyti scenarijus bei juos pristatė dalyviams, taip pat išsirinko filmavimo objektus praktinei užduočiai. Antrosios mokymų dalies metu dalyviai susipažino su filmavimo ypatybėmis, apšvietimo, garso įrašymo ir kitais filmavimui svarbiais reikalavimais bei, pasiskirstę į grupes, filmavo pirmoje dalyje pasirinktus objektus. Filmavimui buvo parinkti tokie objektai, kaip Kroatijos nacionalinis teatras, Zagrebo meno paviljonas, Kroatijos mokslų ir menų akademija, Kroatijos istorijos institutas ir Zagrebo meno akademija. Trečiosios mokymų dalies metu dalyviai mokėsi montuoti filmus specialiomis programomis ir montavo savo nufilmuotus vaizdo įrašus. Buvo apžvelgtos filmavimams skirtų išteklių galimybės internete ir autorių teisių problemos. Paskutinioji mokymų dalis buvo skirta galutinių rezultatų pristatymui. Kiekviena grupė pristatė savo sukurtus vaizdo įrašus, kurie buvo sujungti į vieną baigiamąjį filmą, aptarė, kas buvo padaryta gerai ir ką reikėtų tobulinti. Partneriai taip pat išbandė sukurtą skaitmeninę platformą, kurioje bus rodomi kultūros paveldą pristatantys filmai, dalijosi pastebėjimais ir siūlymais platformos tobulinimui. Mokymų dalyvių indėlis įjungė naują šviesą tolesniems projekto veiksmams bei įkvėpė dar labiau sukti galvas, kaip skatinti naudotis sukurtais produktais kitus, visoje Europoje, o gal net pasaulyje.

Mokymų rezultatai atsispindės parengtame mokymo ir instrukcijų vadove, kuriame visų partnerių kalbomis bus pateikta informacija apie kultūros paveldo aspektus, instrukcijos, kaip kurti trumpus filmus, reprezentuojančius kultūros paveldą bei kaip naudotis projekto metu sukurta skaitmenine platforma.

Projekto trukmė - 2021-12-01 – 2022-05-.31. Šalys partnerės - Nyderlandai, Italija, Ispanija, Kroatija, Austrija ir Lietuva, kuri yra ir pagrindinė projekto koordinatorė. Daugiau apie projektą: https://www.facebook.com/WAATproject arba www.waatproject.eu

Erasmus+ Strategic partnership for adult education “We are all together to raise awareness of cultural heritage” / “Esame kartu tam, kad ugdytume kultūros paveldo suvokimą” (WAAT, 2020-LT01_KA204-077823).

Straipsnį paruošė projekto koordinatorė Gintarė Gurevičiūtė-Gailė


 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS