Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
 

 

Naujienos
Rudens vakarais - įvairios terapijos šeimai


 

 

Bendruomeniniai šeimos namai, vykdantys projektą „Kompleksinių paslaugų teikimas bendruomeniniuose šeimos namuose,“ ieško įvairių būdų ir formų, kaip stiprinti šeimos santykius ir bendravimo galimybes, naudojant įvairias terapijas.

Praėjusią savaitę grupinius užsiėmimus vedėme Šateikių ir Alsėdžių bendruomenėse. Šiaulių rajono Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotojos Karolina Jasiukevičiūtė ir Roberta Rasikienė vaikams ir suaugusiesiems vedė užsiėmimus „Smėlio ir šviesos terapija“ su šviečiančiais smėlio ir šviesos staliukais ir šviečiančiais molbertais. Itin smagu buvo stebėti užsiėmimuose dalyvaujančias Šateikių bendruomenės senjores ir mokyklos pedagogus bei mokinius. 

Tai unikalus, išskirtinis, netradiciškai šviečiantis molbertas, skirtas kūrybiškumo ugdymui, savirelaksacijai. Užsiėmimų dalyviai gali išbandyti kūrybos polėkį, piešdami ant molbertų akvarele, guašu ar nuplaunamais markeriais, o spalvų valdymo blokeliu — suteikti galimybę pasirinkti vieną iš šešiolikos pagrindo apšvietimo spalvų ir taip sukurti patį nuostabiausią ir vis kitaip atrodantį „šedevrą“. O kad būtų dar įdomiau, galima pasikviesti draugą ir kurti kartu, nes ant šio molberto galima piešti iš abiejų pusių. Šis užsiėmimas įdomus tuo, kad popieriuje nupiešto piešinio nebeištrinsi, o štai šviečiantį molbertą galima naudoti daugybę kartų.

Šviesos terapija yra vienas iš būdų, padedančių susikaupti, visas procesas, naudojant šias priemones, vyksta visai kitaip - nepaisant amžiaus, atrodo, kad viskas labai lengva ir įdomu. Užsiėmimų dalyviai leidosi į kūrybines improvizacijas, atlikdami įvairias vedėjų užduotis. Susipažinę su smėlio piešimo technika, užsiėmimų dalyviai pasinėrė į neįprastą veiklą: kūrė paveikslus iš smėlio, guašu tapė ant stiklo, išbandė „gyvojo’’ smėlio galimybes.

Užsiėmimas ypatingai naudingas žmonėms ar vaikams, turintiems įvairių sutrikimų, nes suteikia galimybę atsipalaiduoti ir kurti, tokiu būdu galima išreikšti save, lavinti gebėjimus bei pasisemti gerų emocijų.

Visi  dalyviai labai teigiamai įvertino vykusius užsiėmimus. Sulaukėme ir prašymo pakartoti tai kitose rajono vietose.

Vieni užsiėmimai vyksta rajono seniūnijose, kiti – Bendruomeniniuose šeimos namuose. Džiugu, kad rudenį  10 moterų grupė, pradėjusi lankyti dailės terapijos užsiėmimus, jau gali pasigirti ne tik puikiai praleistu laiku. Pasitelkdamos menines priemones, moterys ėmė daryti tai, ko anksčiau nė viena nebuvo dariusi – tapyti.  Atsipalaidavimas, kūryba, gebėjimas pasisemti gerų emocijų – tie troškimai kiekvieną savaitę veda moteris į dailės terapijos užsiėmimus.

Kita dailės terapijos grupė bus renkama nuo sausio mėnesio. Jeigu norėtumėte tapti šios grupės dalyviu, reikėtų užsiregistruoti el.p. eduakcijakitaip@gmail.com

 

VšĮ „Edukacija kitaip“ inf.

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS