Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
 

 

Naujienos
Plungiškiai - Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje


         Ankstų birželio 8-osios rytą daugiau kaip šešiasdešimt Plungės rajono bendruomenių sąjungos narių ir Žemaičių Kalvarijos gimnazijos šokių studija SAJA, vadovaujama Sandros Jazdauskienės, išvyko į Karklėje vykusį Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydį. Vėliau prisijungė Kulių vokalinis ansamblis „Vivo“ bei Žlibinų kultūros centro šokių kolektyvas „Sausdravėlis“.

          Įsirengę kiemelius, bendruomenininkai dalyvavo šventinėje eisenoje. Pajūryje plazdėjo nešamos vėliavos, skambėjo skardus juokas. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, Seimo narė Guoda Burokienė, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Kęstutis Vilkauskas, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis.

           Erdvioje palapinėje įrengtoje diskusijų kavinėje buvo gvildenamos bendruomenėms aktualios problemos: kaip įtraukti jaunimą į bendruomeninę veiklą, kaip mažinti socialinę atskirtį, buvo kalbama apie Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymus ir su jų įgyvendinimu susijusias problemas, daug dėmesio buvo skiriama trumposioms maisto grandinėms, sveikesnio, natūralesnio maisto tiekimui.

            Bendruomenininkai lankė kiemelius, dalyvavo amatininkų dirbtuvėlėse, edukaciniuose užsiėmimuose, etnožaidynėse-varžytuvėse „Stiprūs, greiti ir gražūs“, įsėdę į automobilį išbandė automobilių saugos diržų efektą bei transporto priemonės virtimą. Jaunimo kolektyvų ir atlikėjų koncerte „Bendruomenių deimančiukai“ plojimais palaikė savo kraštiečius, o bendruomenių šokiui vadovavo Plungės rajono savivaldybės Žlibinų kultūros centro šokių kolektyvas „Sausdravėlis“ ir vadovė Loreta Vaitkutė.  Koncertuojant Kulių vokaliniam ansambliui „Vivo“ (Lietuvos mažoji kultūros sostinė), džiaugėsi ir didžiavosi Plungės bendruomenininkai, kad turi tokių puikių vadovų, bei kolektyvų.

             Asociacijos „Plungės kraštas“ palapinė buvo gausiai lankoma svečių, nes tik čia buvo galima pasivaišinti garsiąja žemaitiška pusine koše, plateliškių kastiniu, šateikiškių gira, bendruomenininkų sūriais, alsėdiškių pyragu. Žolininkė ir tautodailininkė Vaiva Jundulienė - Kosienė ir Nijolė Makiejavienė  pristatė aromatines žoleles ir vaistines arbatas bei suorganizavo kvapų terapijos varžytuves su dovanomis. Riešininkė Vilma Račkauskienė demonstravo žemaitiškų riešinių meną, o vydeikiškis Arūnas Normantas pristatė tradicinius lietuviškus sūrius, pagamintus iš rankomis melžtų ožkų ir avių pieno.

         Smagu sutikti daug pažįstamų veidų, aptarti aktualius vietos bendruomenėms klausimus ir pasidalinti patirtimi.

 

Asociacijos „Plungės kraštas" pirmininkė Rima Jokubauskienė

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS