Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2020     
 
 

 

Aktualijos
Plungės rajono savivaldybėje bus pradėta teikti Apsaugoto būsto paslauga asmenims su proto/psichikos negalia

Vykdant institucinės globos įstaigų pertvarką Plungės rajono savivaldybėje yra numatyta pradėti teikti Apsaugoto būsto paslaugą asmenims su proto/psichikos negalia jiems gyvenant bendruomenėje.

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendindamas projektą ,,Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ projekto partneriais teikti  šią paslaugą Plungės rajono savivaldybėje atrinko dvi įstaigas -  Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendriją ir VšĮ ,,Sudoku“, kuriai patikėtas ir kitų naujų  paslaugų bendruomenėje teikimas – tai pagalbos priimant sprendimus bei įdarbinimo su pagalba paslaugų asmenims su proto/psichikos negalia teikimas.

Apsaugoto būsto paslaugų gavėjais galės būti  darbingo amžiaus neįgalieji, kuriems nustatyta negalia dėl intelekto ir (ar) psichikos sutrikimų. Prioritetas teikiamas iš pertvarkomų globos įstaigų išvykstantiems neįgaliesiems, kuriems sudaryti individualios pagalbos planai ir šiuose planuose numatytas apsaugoto būsto paslaugos poreikis. Numatyta, kad šia paslauga galės pasinaudoti iš viso 8 suaugę Plungės rajono savivaldybės gyventojai, kuriems dėl iškylančių psichikos sveikatos problemų atsiranda tokios paslaugos poreikis.

Pagalbos priimant sprendimus paslauga numatyta teikti darbingo amžiaus asmenims su proto ir (arba) psichikos negalia, kuriems savivaldybė nustatė ribotus gebėjimus priimti sprendimus tam tikrose srityje, arba neįgaliesiems iš pertvarkomų globos įstaigų, kuriems sudaryti individualios pagalbos planai ir šiuose planuose numatytas pagalbos priimat sprendimus paslaugos poreikis. Numatyta, kad projekto įgyvendinimo laikotarpiu ši paslauga bus teikiama 4 Plungės rajono savivaldybėje gyvenantiems neįgaliesiems.

Įdarbinimas su pagalba paslauga numatyta teikti darbingo amžiaus asmenims, kuriems negalia nustatyta dėl intelekto ir (arba) psichikos sutrikimų, ir kurie nori ir gali dirbti atviroje darbo rinkoje. Prioritetas teikiamas pertvarkomų globos įstaigų esantiems ir buvusiems gyventojams gaunantiems bendruomenines paslaugas, gyvenantiems grupinio gyvenimo namuose ar gaunantiems apsaugoto būsto paslaugas. Numatyta, kad šia paslauga galės pasinaudoti 2 Plungės rajono savivaldybėje gyvenantys neįgalieji.

Socialinės paramos skyrius prisideda prie šių paslaugų savivaldybėje įgyvendinimo ir šiuo metu renka informaciją apie Apsaugoto būsto paslaugos poreikį asmenims su proto/psichikos negalia.

Išsamesnė informacija teikiama telefonu,  (8 448) 73 110, (8 448) 73 132.

 

Socialinės paramos skyriaus informacija

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS