Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
 

 

Naujienos
Plungę užbūrė didinga orkestrų muzika ir regioninė dainų šventė

Atidarymo koncertas
Didysis vakaro koncertas
Dainų šventėBirželio 15 - 16 dienomis Plungės miestas aidėjo nuo pučiamųjų orkestrų muzikos, dėmesį kaustė regioninė dainų šventė „Gyvybės medis“.

Birželio 15 d. popietę prie M. Oginskio rūmų įvyko įspūdingas pučiamųjų orkestrų festivalio ir Miesto šventės atidarymo koncertas, kuriame didingą atmosferą kūrė Plungės kultūros centro simfoninis orkestras, Eglės baleto studija ir solistai - Vaida Genytė ir Eugenijus Chrebtovas.

Plungės kultūros centro organizuojamas respublikinis pučiamųjų orkestrų festivalis vyko 16 kartą ir į festivalio renginius sukvietė net 13 orkestrų ir 12 merginų choreografinių grupių iš visos Lietuvos. Beveik 700 grojančių ir šokančių žmonių savaitgalį stebino plungiškius ir miesto svečius. Festivalio metu visi orkestrai atliko solines programas bei jungtinį repertuarą ir bendrus kūrinius kartu su grupe „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Tarp pučiamųjų orkestrų festivalio dalyvių buvo Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas", Karinių jūrų pajėgų, Kauno „Ąžuolyno“ orkestrai, orkestrai iš Šiaulių, Kybartų, Panevėžio rajono, Sedos, Rietavo, Šakių, Telšių ir Plungės. Orkestrų muzikines programas sustiprino bendros orkestrų, choreografinių grupių kompozicijos. Festivalio metu vyko tradicinė tautodailės ir amatų mugė, projektas „Parko muzika“, teatralizuota eisena, didysis vakaro koncertas ir daugybė kitų renginių ir įvairių veiklų.  

Birželio 16 dieną Plungės kultūros centras plungiškius ir miesto svečius kvietė dar į vieną projektą -  regioninę dainų šventę „Gyvybės medis“. Beveik 7 valandas trukusioje šventėje savo pasirodymais džiugino: Plungės kultūros centro vokalinis ansamblis „Hello“, Eglės baleto studija, liaudiškos muzikos kapela, teatras „Saula“, liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“, vaikų liaudiškos muzikos kapela, folkloro ansamblis „Gondinga“, kamerinis choras, pučiamųjų orkestras ir merginų choreografinė grupė. Taip pat dalyvavo profesionalus Klaipėdos choras „Aukuras“, mišrus choras „Plungė“ ir gausus būrys Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos choristų, orkestras ir merginų choreografinė grupė. Svečiavosi dainų ir šokių ansamblis „Mastis“ iš Telšių. Dalyvavo kapelos iš Rietavo ir Gargždų; vokalinis ansamblis ir choras iš Kulių, folkloro ansambliai „Vaizgamta“, „Platele“, „Šateike“. Kartu su orkestrais ir merginų choreografinėmis grupėmis iš Plungės pasirodė orkestrantai ir šokėjos iš Platelių. Savo pasirodymais džiugino ir solistai: Juventas Radzys, Martyna Domarkaitė ir Mindaugas Rumšas.

Projektus iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, Plungės rajono savivaldybė, informacinis rėmėjas - LRT.LT

Plungės miesto šventės, XVI respublikinio pučiamųjų orkestrų festivalio ir Žemaitijos regiono dainų šventės „Gyvybės medis“ metu plungiškių ir miesto svečių laukė ir daugybė kitų renginių, veiklų ir užsiėmimų įvairiose Plungės miesto erdvėse.

Projektų organizavimu ir įgyvendinimu džiaugiasi ne tik šventės žiūrovai, bet ir gausus dalyvių būrys, o tai didžiausias ir svarbiausias įvertinimas šventės organizatoriams, kurių vienas pagrindinių siekių ir yra kasmet plungiškiams ir miesto svečiams padovanoti kuo daugiau įsimintinų akimirkų.

KC inf.

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS