Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
 

 

Naujienos
STEAM PAVASARIS ,,Saulės“ gimnazijoje

                           

 Kaip pavasarinis vėjas pralėkė pirmasis respublikinis mokslinių – praktinių kūrybinių veiklų konkursas STEAM PAVASARIS. Balandžio 12 d.  renginį ,,Saulės“ gimnazijoje mūsų abiturientai Aneta Pjankovaitė ir Emilis Radvilavičius pradėjo smagiu džaivo – rumbo ritmu.

 

Džiaugėmės sulaukę garbingų svečių - Vilniaus universiteto Chemijos instituto daktaro docento Rimanto Vaitkaus, KTU Cheminės technologijos fakulteto akademiko daktaro Daliaus Gudeikos, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Gintauto Rimeikio, kurie yra buvę Plungės „Saulės“ gimnazijos mokiniai, ir Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio.

Konkurse dalyvavo net 22 komandos iš visos Lietuvos. Iš toliausiai atvyko  Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos komanda ir  biologijos mokytoja Alma Zybailienė; Jonavos Senamiesčio gimnazijos komanda ir chemijos mokytoja Audrone Kuliešienė; Kėdainių Šviesiosios  gimnazijos komanda  ir chemijos mokytoja  Daiva  Ivaškevičienė; Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos komanda  ir chemijos mokytoja  Laima Sabaliauskienė; Šiaulių Rėkyvos progimnazijos komanda ir fizikos- chemijos- biologijos  mokytoja  Irma  Radvilė; Šiaulių Sandoros progimnazijos komanda  ir fizikos mokytoja  Vilma Pranskaitienė; Mažeikių Kalnėnų pagrindinės  mokyklos komanda  ir chemijos mokytoja  Snieguolė  Vitkevičienė;  Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos komanda  ir chemijos mokytoja  Justina  Gulbinienė;  Mažeikių "Gabijos" gimnazijos komanda  ir chemijos mokytojos  Laimutė  Sakalauskienė  bei Ilona  Nutautienė; Telšių „Germanto“ progimnazijos komanda  ir chemijos mokytoja  Zita  Mikutienė  bei biologijos mokytoja  Rima  Gintalienė;  Telšių Žemaitės gimnazijos komanda  ir chemijos mokytojos  Salomėja  Gustienė  ir Daiva  Matuzienė, biologijos mokytoja   Živilė  Gureckienė; Telšių „Džiugo“ gimnazijos komanda ir biologijos mokytojos  Audronė  Kavalevskienė  bei  Dainora  Kurlienė; Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos komanda  ir chemijos mokytoja Marytė  Latakienė; Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos komanda  ir geografijos mokytoja  Vilma  Pociuvienė; Plungės r. Šateikių pagrindinės  mokyklos komanda  ir ją atlydėjusi  socialinė  pedagogė  Viktorija   Budrienė; artimiausių kaimynų - Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos komanda  ir chemijos mokytoja  Skaistutė  Zaniauskienė  bei istorijos mokytoja  Danutė Užkurienė; Plungės Senamiesčio mokyklos mokinės Eglė  Lukočiūtė  ir Meda  Šetkauskaitė; Akmenės gimnazijos komanda ir biologijos – chemijos mokytoja Laima Zdanavičienė bei Akmenės rajono Kruopių pagrindinės  mokyklos komanda ir biologijos mokytoja Kristina  Parnarauskienė.

 

     Konkurso metu mokinių komandos, sudarytos iš keturių skirtingų mokyklų narių, atliko teorines ir praktines užduotis iš chemijos, biologijos, fizikos, matematikos ir geografijos. Tuo metu mokytojai turėjo galimybę susipažinti su technologiniais procesais UAB ,,Vičiūnų grupė” įmonėje. Atsikvėpę  po konkursinių užduočių, mokiniai klausėsi Vilniaus universiteto Chemijos instituto daktaro docento Rimanto Vaitkaus paskaitos ,,Kas yra bendro tarp raudonos pomidoro spalvos ir rožių kvapo?”. Įdomiuosius bandymus mokiniams demonstravo KTU Cheminės technologijos fakulteto akademikas daktaras Dalius Gudeika.

     Mokytojams pranešimą „STEAM samprata ir ugdymo patirtis Lietuvoje“ skaitė Plungės „Saulės“ gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Sigita Žilinskienė ir biologijos vyresnioji mokytoja Dalia Daukšienė. Chemijos mokytoja metodininkė Sigita Žilinskienė atvykusius mokytojus supažindino su gamtos mokslų ir biotechnologijų kabineto panaudojimo galimybėmis ugdymo procese.

Geografijos mokytoja metodininkė Ingrida Tamošauskienė visiems dalyviams ir svečiams pristatė Plungės „Saulės“ gimnazijos Gamtinį – pažintinį tyrimų taką.

Šio konkurso organizatorių tikslas, kad, ugdydami bendrąsias ir dalykines kompetencijas, mokiniai lavintų kūrybiškumą, mokydamiesi STEAM mokslus. O svarbiausia, kad konkurso metu komandos nariams būtų smagu susipažinti tarpusavyje, pabendrauti ir bendradarbiauti atliekant užduotis.

Paskelbus konkurso rezultatus, įteikus padėkas ir prizus I, II, III vietų laimėtojams, išdalinus mokytojams konkurso darbo grupės paruoštus konkurso užduočių sąsiuvinius ir gimnazijos 3D plastiko spausdintuvu pagamintus raktų pakabukus, visi dalyviai ir organizatoriai buvo pakviesti įamžinti šią akimirką bendra nuotrauka.

Nutilus šurmuliui, išsiskirsčius svečiams ir dalyviams, geromis emocijomis ir šiluma pulsuojanti atmosfera gimnazijoje dar tebejaučiama.

            Iš visos širdies noriu padėkoti konkurso ,,Saulės“ gimnazijos komandos nariams: matematikos mokytojai metodininkei Virginijai Lukavičienei, matematikos vyresniosioms mokytojoms Daivai Vaškienei, Renatai Gudienei, Ilonai Stasytienei, chemijos mokytojai metodininkei Aurelijai Lukočienei, biologijos vyresniosioms mokytojoms Daliai Daukšienei, Albinai Kauliuvienei, fizikos mokytojui metodininkui Aloyzui Lukavičiui, fizikos vyresniajam mokytojui Pauliui Razgaičiui, geografijos mokytojoms metodininkėms Ingridai Tamošauskienei ir Sigitai Juzaitienei, informacinių technologijų mokytojams metodininkams Daivai Pupinikienei ir Egidijui Stasyčiui, dailės mokytojai metodininkei Ilmai Zaborskienei, technologijų mokytojai metodininkei Bronei Valužienei, pavaduotojoms ugdymui Birutei Kaveckienei, Vitalijai Grimalienei, Neringai Sakalauskaitei, gimnazijos direktoriui Algimantui Budriui bei šauniam būriui gimnazistų.

            Anot Ralfo Valdo Emersono, visas gyvenimas – eksperimentas. Kuo daugiau eksperimentų atliekame, tuo geriau. 

                Ačiū IIa klasės mokinei Ugnei Masiliauskytei už darbą, kurį perkėlėme ant tento, buvusiai Plungės ,,Saulės” gimnazijos mokinei, Vilniaus dailės akademijos IV kurso dizaino studentei Gabrielei Žilinskaitei už logotipo, plakato, užduočių sąsiuvinio viršelio, II ir III vietų dovanėlių kūrybą ir gamybą bei IVa klasės gimnazistui Rokui Smulkiui už Elvio Preslio dainą, su kuria išlydėjome dalyvius į konkursinių užduočių maratoną.

                 Nuoširdžiai dėkoju konkurso rėmėjui ir partneriui - UAB “Vičiūnų grupė”.

 

          Neveltui John Quincy Adams yra pasakęs: „Ryžtas ir atkaklumas – tai stebuklingas talismanas, prieš kurį nublanksta visi sunkumai ir griūva visos užtvaros.“

 

Pagarbiai
konkurso STEAM PAVASARIS koordinatorė Sigita Žilinskienė
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS