Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
 

 

Aktualijos
Informacija žemės savininkams dėl apleistų, nenaudojamų žemės sklypų

Savivaldybė informuoja žemės savininkus, kad būtina tinkamai prižiūrėti valdomus žemės sklypus. Vadovaujantis Savivaldybės tarybos patvirtintu Apleistų ne žemės ūkio paskirties žemės sklypų Plungės rajone nustatymo tvarkos aprašu nustatomi apleisti, nenušienauti, apaugę krūmais ir piktžolėmis sklypai, identifikuojami jų savininkai, kuriems išsiunčiami informaciniai pranešimai apie daromus pažeidimus, paaiškinama apie įstatymų nustatyta tvarka numatytas taikyti poveikio priemones, nurodomas terminas pažeidimams ištaisyti.

Šiemet informacija apie kiekvienoje seniūnijoje aptiktus apleistus sklypus, nurodant unikalius sklypų numerius, bus viešinama savivaldybės tinklalapyje bei vietos spaudoje.

Seniūnijų darbuotojai jau pildo galimų nenaudojamų, apleistų ne žemės ūkio paskirties sklypų sąrašus. Gyventojai iki liepos 1 dienos taip pat gali teikti, rašyti nusiskundimus seniūnui dėl apleistų kaimynų ne žemės ūkio paskirties žemės sklypų.

Informuojame, kad asmuo, gavęs pranešimą, jog jo žemės sklypas numatomas įtraukti į Apleistų ne žemės ūkio paskirties žemės sklypų sąrašą, per 10 darbo dienų nuo šio pranešimo išsiuntimo dienos gali pateikti seniūnijai motyvuotą prašymą ir dokumentus, įrodančius, kad žemės sklypas neatitinka apraše nurodytų kriterijų, t.y.: žemės sklype nėra laikomas statybinių medžiagų ir (ar) metalo laužas ir (ar) aplinką teršiančios, higienos ir sanitarijos normų neatitinkančios medžiagos ar daiktai (akivaizdžiai netvarkingos, techninių reikalavimų neatitinkančios transporto priemonės, jų dalys, nenaudojami statybiniai vagonėliai ir pan.), nėra kaupiamos šiukšlės; žemės sklypas nėra apleistas (apaugęs sumedėjusiais augalais, žole ir pan., ir iki einamųjų metų liepos 1 d. nušienautas).

Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija planuoja liepos ir rugpjūčio mėnesiais patikrinti visus į sąrašą įtrauktus sklypus, surašyti patikrinimo aktus.

Įspėjame, kad nenaudojamų, apleistų ne žemės ūkio paskirties sklypų savininkų laukia didesnis – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifas, nustatytas Plungės rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

Pernai komisija Plungės rajono savivaldybės teritorijoje nustatė 349 sklypus, kurie buvo apleisti, nenušienauti, apaugę krūmais ir piktžolėmis. Buvo identifikuoti sklypų savininkai, jiems išsiųsti informaciniai pranešimai. Praėjus nustatytam terminui komisija dar kartą patikrino šiuos sklypus ir duomenis apie 88 žemės sklypų savininkus perdavė Valstybinei mokesčių inspekcijai dėl 4 proc. mokesčių taikymo už apleistą ne žemės ūkio paskirties žemės sklypą, dar 44 žemės sklypų patikrinimo aktai buvo perduoti Valstybinei augalininkystės tarnybai dėl nusižengimų protokolų surašymo.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS