Tarėsi, kaip organizuoti mokymo ir ugdymo procesus

2020-08-25

 

Rugpjūčio 24 dieną Savivaldybėje rinkosi Plungės rajono savivaldybės mokymo ir ugdymo įstaigų vadovai, Savivaldybės administracijos specialistai, vežėjai pasitarti, kokiu ritmu nuo rugsėjo dirbs vaikų darželiai, mokyklos, gimnazijos bei moksleivių ugdymo įstaigos – meno ir sporto mokyklos.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis supažindino su paskutiniais Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos pasirašytais sprendimais ir rekomendacijomis.

Sutarta, kad rugsėjo 1-oji, naujų mokslo metų šventė, Plungės rajono savivaldybės švietimo ir ugdymo įstaigose įvyks, tačiau bus organizuojama kiek kukliau – lauke arba klasėse, siekiant suvaldyti moksleivių srautus. Mišios ta intencija Plungės šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje bus aukojamos sekmadienį, 18 val.

Sutarta, kad mokiniai mokytis pradės įprastiniu būdu – klasėse. Siekiant mažesnės vaikų migracijos po mokymo įstaigą, kiekvienai klasei bus skirtas kabinetas, ir ne mokiniai, o mokytojai vaikščios po klases vesti pamokų (išskyrus gamtos mokslų, technologijų pamokas).

Mokytojai ir kiti švietimo įstaigų darbuotojai darbe turės dėvėti nosį ir burną apsaugančias priemones. Tėvų ir kitų asmenų lankymasis mokyklose nepageidaujamas. Ši nuostata taikytina ir darželiuose – tėvai į įstaigą galės užeiti tik vaiko adaptacijos naujoje aplinkoje metu.

Sutarta, kad mokymo ir ugdymo įstaigų patalpos bus dezinfekuojamos 3 kartus per parą. Pamokas mokyklose rekomenduota baigti iki 15 valandos. Rengiant tvarkaraštį rekomenduota skirti po dvi to paties dalyko pamokas iš eilės.

Šiais mokslo metais mokiniai galės valgyti ne tik valgyklose, bet ir savo klasėse, maistui bus galima naudoti vienkartinius indus.

Vežant vaikus autobusais būtina užtikrinti maksimalų keleivių saugumą, todėl nuspręsta, jog visi mokiniai turės dėvėti kaukes (išskyrus jaunesnius nei 6 metų vaikus arba tuos, kurie serga lėtinėmis ligomis ir dėl sveikatos būklės jiems kaukės dėvėti neįmanoma).

Sutarta, kad neformalus vaikų švietimas taip pat vyks laikantis saugos reikalavimų.

Jei vaikas mokymo ar ugdymo įstaigoje staiga imtų karščiuoti ar jam pasireikštų kiti koronavirusui būdingi požymiai, vadovai įpareigoti parengti asmeniui atskirą patalpą, kol vaiko pasiimti atvyks jo tėvai.

Pasitarimo metu kalbėta, jog pakartoti nuotolinio mokymo Plungės rajono savivaldybėje nenori nei mokiniai, nei jų mokytojai, todėl būtina imtis visų saugumo priemonių, kad nauji mokslo metai sėkmingai vyktų mokymo ir ugdymo įstaigose.


Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.