Savivaldybės vadovai pakvietė pokalbio asociacijos „Plungės kraštas“ bendruomenę

2019-12-12

Ankstų gruodžio 12-osios rytą, 7 valandą, prasidėjo Plungės rajono savivaldybės vadovų ir Savivaldybės administracijos darbuotojų susitikimas su aktyviausiais asociacijos „Plungės kraštas“ nariais. Atviro pokalbio prie kavos ar arbatos puodelio atvyko Prūsalių bendruomenės „Liepupė“ pirmininkė Vida Laurinkienė, Alsėdžių seniūnijos bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis, Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas, Šarnelės kaimo bendruomenės pirmininkė Rima Jokubauskienė, Šateikių bendruomenės atstovė Verutė Genutienė, Narvaišių kaimo bendruomenės pirmininkė Vilija Gedgaudienė, Varkalių bendruomenės lyderis Ramūnas Donauskas, Žlibinų bendruomenės pirmininkė Inga Bumblauskaitė, Kantaučių bendruomenės „Kalnas“ pirmininkė Aušra Juškienė, Grumblių seniūnaitijos bendruomenės „Varnakalnis“ vadovė Alina Bružienė, Platelių bendruomenės pirmininkė Rigonda Pereverzeva, Gegrėnų bendruomenės pirmininkė Galina Švedienė, Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ pirmininkė Agnė Alčauskienė, Milašaičių kaimo šeimų bendruomenės „Sruoja“ pirmininkė Rūta Endrijauskienė, Stalgėnų seniūnijos šeimų bendruomenės „Gija“ pirmininkė Jurgita Latakienė, bendruomenės „Šilupis“ pirmininkė Stanislava Bartkevičienė.

Meras Audrius Klišonis pastebėjo, kad būtent šie žmonės, padedami bendraminčių, neatlygintinai, visuomeniniais pagrindais, įsuka bendruomenių gyvenimo ašį, ir už tai jiems nuoširdžiai padėkojo, taip pat klausė, kokią veiklą bendruomenės yra numačiusios ateinančiais metais.

Asociacijos „Plungės kraštas“ vadovė R. Jokubauskienė informavo, kad Seime vyko Lietuvos bendruomenių sambūrio posėdis, kuriame aptartos ateinančių metų gairės, kaip tęsti kaimų bendruomenių veiklą. Naujose taisyklėse, kaip pastebėjo R. Jokubauskienė, pakeitimų nedaug, didesnį dėmesį numatyta skirti tautiniam kostiumui. Bendruomenių tradicinis sąskrydis numatytas birželio mėnesį.

Naudodamiesi proga kaimų bendruomenių vadovai teiravosi, ar yra galimybė sumažinti bendruomenėms paskaičiuotą rinkliavą už komunalinių atliekų tvarkymą, aiškinosi, ar Savivaldybė apskritai gali atleisti bendruomenes nuo prievolės mokėti rinkliavą. Taip pat prašė Savivaldybės administracijos specialistų pagalbos dėl procesų, susijusių su visuomeninės paskirties žemės sklypų įteisinimu.

Bendruomenių atstovai taip pat pageidavo, kad Savivaldybės administracija pagelbėtų dėl buhalterinės apskaitos bei bendruomenių veiklos (ir projektinės) koordinavimo.

Kitas susitikimas su bendruomenių atstovais numatytas antroje sausio pusėje, prieš tvirtinant 2020 metų Plungės rajono savivaldybės biudžetą.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.