Prie kiekvienų kapinių – po konteinerį, skirtą žalienoms

2020-07-21

 

 

Liepos 20 dieną Savivaldybėje su Plungės rajono savivaldybės seniūnijų, kuriose yra veikiančių kapinių, seniūnais susitiko Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktorius Vidimantas Domarkas. Pasitarime, kaip geriau tvarkytis su mišriomis ir biologiškai skaidžiomis atliekomis, taip pat – tinkamomis perdirbti popieriaus, stiklo, plastiko atliekomis, dalyvavo Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas bei Savivaldybės ekologė Roberta Jakumienė.

Prie Plungės rajone veikiančių kapinių (20 vietų) buvo pastatytos naujo standarto pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės. Pradėjus eksploatuoti labai svarbu išmokyti kapinių lankytojus tinkamai jomis naudotis ir netingėti išrūšiuoti atliekas. Prie kiekvienos požeminės atliekų surinkimo aikštelės bus paviešinta informacija, kaip rūšiuoti (pvz., į konteinerį, skirtą plastmasei ar stiklui, negalima mesti žvakių įdėklų, jei juose likę vaško likučių).

Pasitarimo su seniūnais metu buvo prieita prie bendros nuomonės šalia kapinių statyti 10 kub. m talpos atvirus konteinerius („laivelius“), skirtus biologiškai skaidžioms atliekoms.

Seniūnai abejojo, ar tarp ravėjų, nuvytusių gėlių, vainikų, nukirstų dekoratyvinių krūmų į „laivelius“ nebus primesta ir mišrių atliekų. TRATC direktorius pasiūlė išeitį: steigti vieno darbuotojo, kuris Jėrubaičiuose esančioje aikštelėje perrinktų žalienoms skirtus konteinerius, etatą. Savaime suprantama, etatui išlaikyti numatyta suma būtų išdalinta visiems rinkliavos mokėtojams.

Pasitarimo dalyviai taip pat sprendė su vežėju susijusius klausimus dėl pusiau požeminių atliekų surinkimo aikštelių aptarnavimo (dėl maršrutų, surinkimo dažnio ir kt.).

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.