Plungėje plačiai duris atvėrė atnaujinta Vaikų biblioteka (atnaujinta)

2018-02-12


Vasario 9-10 dienomis Plungėje duris atvėrė atnaujinta, moderni, šilta ir jauki, mažųjų plungiškių kultūros ir edukacijos židiniu tapsianti Vaikų biblioteka. Ilgai lauktas bibliotekos atidarymas – šventė ne tik jauniesiems skaitytojams, bet ir tėvams, kurie lydės vaikus semtis žinių, gerų emocijų ir tobulėjimo.

Vaikų bibliotekos oficialiojoje atidarymo ceremonijoje Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniai įstabiais pasirodymais gausiam būrui garbių svečių kūrė jaukią atmosferą. Kartu su direktore Violeta Skieriene bei bibliotekos darbuotojais džiaugėsi ir LR Seimo nariai Dainius Kepenis ir Jurgis Razma. Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atstovai – generalinis direktorius Renaldas Gudauskas, Informacijos išteklių departamento direktorė Jolita Steponaitienė, Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktorė Aldona Augustaitienė. Taip pat dalyvavo Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, Savivaldybės tarybos nariai, Plungiškių draugijos atstovai, UAB „Pamario restauratorius“ vadovai, mokyklų, darželių atstovai ir kiti garbūs svečiai.

Jau kitą dieną – vasario 10-ą – naujoje, erdvioje ir kūrybiškoje Vaikų bibliotekoje šurmuliavo mažieji lankytojai. LR Seimo narys Andriejus Stančikas bei Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis džiaugėsi galėdami pasveikinti pirmuosius mažuosius bibliotekos lankytojus, pristatyti jiems naująsias erdves ir užkrėsti edukacijos ir žinių siekiu. Šventėje apsilankę vaikai buvo įtraukti į linksmus žaidimus, juos stebino įvairūs knygų personažai bei gundė saldžios dovanos.

Džiugu, kad beveik dešimt metų trukęs projektas „Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pastato rekonstravimas ir M. Oginskio dvaro ansamblio laikrodinės – oranžerijos restauravimas ir pritaikymas bibliotekos reikmėms“ galų gale įgyvendintas. Didžioji dalis lėšų, skirtų projektui  įgyvendinti, buvo naudota iš Valstybės investicijų programos, o 2017 metais Kultūros ministerija skyrė finansavimą šiam projektui užbaigti. Tai ir sudarė tinkamas sąlygas atlikti Plungės rajono savivaldybės Vaikų bibliotekos vidaus apdailos ir fasado bei perdangos rekonstrukcijos darbus. Taip pat įsigyti reikiamus baldus, apsaugos sistemas bei kompiuterius.

Džiugu, kad po kelerių metų intensyvaus darbo Plungės rajono savivaldybės gyventojai ir jų vaikai turės galimybę lankytis kokybiškose, atnaujintose bibliotekose. Juk be galo svarbu, kad žinių ir tobulėjimo siekis būtų ugdomas jau nuo pačių mažiausiųjų. Tad Vaikų bibliotekos atidarymas – šventė kiekvienam plungiškiui, Plungės miestui, rajonui ir visai Lietuvai.

 

Plungės  savivaldybės administracijos informacija

Žemaitijos TV vaizdo medžiaga

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.