Programos vadovė Monika Beniulytė: „Laukiame motyvuotų šeimų, siekiančių geresnio bendravimo tarpusavyje. Laukiame vaikų ir paauglių, pasiryžusių keisti savo elgesį ir pasirengusių primti mūsų palydėjimą į pokytį terapijos forma“.
Kuo ypatinga?
Terapinė programa ypatinga tuo, kad į bendrą darbą įtraukiama visa šeima bei artimiausia jaunuolio socialinė aplinka. Padeda geriau suprasti vaiką ar jaunuolį supantį pasaulį bei įgalina patį jauną žmogų keisti savo elgesio modelius.Tai nauja programa Lietuvoje, bet pasiteisinusi ir daug metų sėkmingai veikia JAV bei Europos šalyse. Dalyvavimas programoje yra savanoriškas ir konfidencialus.
Koks tikslas?
MDFT terapija siekiama padėti 11-19 m. vaikams ir jaunuoliams visiškai pakeisti ar bent sumažinti probleminį elgesį, spręsti susijusias šeimos ir kitas delinkventinį elgesį skatinančias problemas, pagerinti jauno žmogaus gyvenimą šeimoje, mokykloje ar darbe bei kaimynystėje ir jo amžiui tinkančius laisvalaikio leidimo užsiėmimus bei sveikus santykius su bendraamžiais.
Kaip veikia ir kiek trunka?
MDFT terapeutai kartu su šeima rengia trumpalaikius ir ilgalaikius planus, kuriuose išsikelia pokyčių tikslus ir jų siekia kassavaitinių susitikimų su šeima metu. Gyvi susitikimai su tėvais ir vaikais, pokalbiai telefonu ar nuotoliniu būdu, priklausomai nuo šeimos poreikių ir užimtumo, rengiami nuo vieno iki trijų per savaitę, keturis-šešis mėnesius. Esant poreikiui ir šeimai parodžius norą – terapija gali būti pratęsiama. Paslauga yra nemokama.
Kokio rezultato siekiama?
Mes tikimės, kad baigus terapijos kursą, šeimos tarpusavio santykiai pagerės, tėvai, vaikai ir paaugliai gebės atpažinti savo problemas ir mokės kartu ieškoti jų sprendimo būdų. Tikimės, kad pati šeima galės įvardinti ir suprasti asmeninius pokyčius, sustiprins savo komunikacijos įgūdžius ir noriai dalinsis savo patirtimi, įgyta dalyvaujant MDFT programoje.
Kodėl svarbu?
MDFT programa, sukurta JAV ir per pastarąjį dešimtmetį pradėta taikyti keliose Europos šalyse.
Ji padeda kurti ir plėtoti veiksmingą pagalbą vaikams ir jauniems žmonėms, kurie pasižymi sudėtingu elgesiu ir šiuo metu neturi prieigos prie elgesį pozityviai keičiančių priemonių ir paslaugų, arba šių paslaugų nepakanka.