Kviečiame Liepos 6-ąją iškelti ne tik trispalvę, bet ir Plungės krašto vėliavą!

2018-07-01

Artėjant Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai, Valstybės atkūrimo šimtmetis ir pasididžiavimo savo Tėvyne jausmas juntamas vis labiau ir visur, jis tarsi plazda ore.

Tad nelikime abejingi šiai svarbiai datai ir junkimės prie gražios iniciatyvos, skatinančios visus Lietuvos žmones, taip pat ir išvykusius gyventi svetur, liepos 6-ąją iškelti trispalvę bei 21 val. kartu sugiedoti „Tautišką giesmę”. Taip pat kviečiame iškelti ir Plungės rajono savivaldybės vėliavą. Kas gali būti šventiškiau, gražiau, pilietiškiau, tautiškiau už šventės dieną prie namų plevėsuojančią  L i e t u v o s  trispalvę ir savo krašto vėliavą?

Artėjant šiai datai, svarbu nepamiršti, kad privaloma iškelti Lietuvos Respublikos vėliavą. Kaip laikomasi šios prievolės, domimės kasmet. Deja, nemaža dalis gyventojų, verslininkų dar pamiršta iškelti trispalvę.

Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų į statymas reglamentuoja Lietuvos valstybės vėliavą, kitas vėliavas, jų aprašymus, oficialaus naudojimo principus ir tvarką, atsakomybę už vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimus ar vėliavų išniekinimą, vėliavų gamybą ir priežiūrą.

Primename, kad trispalves privaloma iškelti per tris valstybines šventes: Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – vasario 16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – kovo 11-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – liepos 6-ąją. Šio į statymo reikalavimo privalo laikytis visi: valstybės ir savivaldybės institucijos, organizacijos, privačios į staigos, gyventojai. Vėliava turi būti iškelta nuo 7 iki 22 valandos.

Įvairių tautinių ir religinių švenčių ar kitomis minėtinomis dienomis (sausio 1-ąją – Lietuvos vėliavos dieną; sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną; vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną; kovo 29-ąją – Lietuvos į stojimo į NATO dieną; gegužės 1-ąją – Lietuvos į stojimo į Europos Sąjungą dieną; gegužės 9-ąją – Europos dieną; birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną (su gedulo ženklu); birželio 15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną (su gedulo ženklu); liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną; rugpjūčio 23-ąją – Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną; rugpjūčio 31-ąją – Laisvės dieną; rugsėjo 23-ąją – Lietuvos žydų genocido dieną (su gedulo ženklu); spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną; lapkričio 18-ąją – Latvijos nepriklausomybės paskelbimo dieną; lapkričio 23-ąją – Lietuvos karių dieną) vėliavos turi būti iškeltos prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei į staigų. Individualūs asmenys šiomis dienomis savo nuožiūra vėliavas gali kelti, laikydamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo nuostatų.

Minint gedulą, Lietuvos valstybės vėliava nuleidžiama 1/3 stiebo ilgio. Jeigu Lietuvos valstybės vėliava keliama ne ant stiebo, ji keliama su gedulo ženklu – prie vėliavos koto prisegamas 10 cm pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią.

Atsakomybę už vėliavų kėlimo tvarkos pažeidimą numato Administracinių nusižengimų kodekso 519 str., kuriame už vėliavų kėlimo tvarkos pažeidimą numatytas į spėjimas arba bauda nuo 10 iki 12 Eur (juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir į staigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims) ir bauda nuo 10 iki 16 Eur (valstybės ir savivaldybių institucijų ir į staigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims).

Nuoširdžiai kviečiame visus liepos 6-ąją iškelti Lietuvos trispalvę ir, pagal galimybes, Plungės krašto vėliavą!

 

Plungės rajono savivaldybės informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.