Dalyvaujamasis biudžetas – būdas kartu su gyventojais spręsti viešųjų lėšų panaudojimo klausimus

2021-11-29

 

 

Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas kartu su gyventojais spręsti viešųjų lėšų panaudojimo klausimus, kai gyventojai patys siūlo idėjas Savivaldybei ir balsuodami renka labiausiai patikusias.

Lietuvoje 22 savivaldybės įgyvendina dalyvaujamojo biudžeto priemones. Tai yra tris kartus daugiau savivaldybių (8 iš 60) nei prieš metus. Iš viso pernai beveik 40 tūkst. gyventojų sprendė, kaip panaudoti dalį savo savivaldybės biudžeto lėšų. Tai rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atlikta apžvalga.

Dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimo etatai:

1. Tvarkos aprašo parengimas.

2. Viešinimas ir kvietimas gyventojams teikti paraiškas.

3. Gyventojų teikiamų idėjų projektų rengimas.

4. Projektų vertinimas.

5. Balsavimas.

6. Įgyvendinimas.

Iš Savivaldybės 2022 m.  biudžeto planuojama skirti lėšų  dalyvaujamajam biudžetui įgyvendinti.

Lapkričio mėnesį Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose buvo pristatytas dalyvaujamojo biudžeto tvarkos aprašo projektas, kurį planuojama patvirtinti gruodžio mėnesį vyksiančiame tarybos posėdyje.

Bendruomenės iniciatyvų, idėjų projektų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo projektas nustato Plungės rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamų savivaldybės gyventojų iniciatyvų,  idėjų projektų pasiūlymų teikimo, vertinimo, atrankos, lėšų skyrimo tvarką.

Bendruomenės iniciatyvų, idėjų projektų finansavimo tikslas – didinti piliečių įtraukimo į Savivaldybės biudžeto formavimą galimybes.

Pagrindiniai uždaviniai yra skatinti piliečių iniciatyvą rajone, suburti gyventojų bendruomenes gyvinti ir gerinti sveikatos, socialinę, švietimo, gyvenamąją aplinką, aktyvinti verslo kūrimą ir dalyvavimą atnaujinant teritorijas, skatinti diskusijas Plungės rajono plėtros tema.

2022 m. pradžioje planuojamas pirmasis kvietimas teikti paraiškas.

Platesnė informacija – egle.makareviciene@plunge.lt

 

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.