Atlikti paskutiniai šį maudymosi sezoną Plungės rajono maudyklų paplūdimių smėlio ir vandens kokybės tyrimai

2021-09-21


 

Kaip ir kasmet, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gegužės – rugsėjo mėnesiais vykdė Plungės rajono savivaldybės maudymosi vietų vandens kokybės stebėseną, siekdamas apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudymosi vietų taršą ir prisidėti prie jų vandens kokybės gerinimo. Maudymosi vietų vandens kokybės vertinimas atliekamas dviejų mikrobiologinių parametrų – žarninių enterokokų ir  žarninių lazdelių (E. coli)  – duomenų rinkiniu. Vandenyje taip pat stebimos nuolaužos, plūduriuojančios medžiagos, dervos, stiklas, plastikas, guma ir kitos medžiagos (pagal Lietuvos higienos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus). Vandens kokybės tyrimai pradėti likus savaitei iki maudymosi sezono pradžios ir reguliariai buvo atliekami 1-2 kartus per mėnesį iki rugsėjo 14 d. Maudyklų ir maudymosi vietų vandens ir smėlio kokybė buvo tiriama:

Nuo 2018 m. gegužės 1 d., vadovaujantis naujos redakcijos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“, tiriama ir stebima ne tik maudyklų vandens, bet ir jų paplūdimių smėlio kokybė. Šį maudymosi sezoną buvo stebimas „Plokštinės“ stovyklavietės ir „Linelio“ maudymosi vietos smėlis. Maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio stebėsena vykdoma pagal suderintą Plungės rajono savivaldybės maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio tyrimų kalendorinį planą.

2021 m. rugsėjo 14 d. buvo atlikti paskutiniai šį maudymosi sezoną Plungės rajono savivaldybės  maudyklų ir maudymosi vietų  vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai. Juos atliko Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius. Nustatyta, kad tirtų vandens mikrobiologinių parametrų vertės ir maudyklų paplūdimių smėlio kokybė atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Atliekų, nuolaužų ir kitų plūduriuojančių medžiagų nepastebėta.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rinko ir reguliariai teikė  informaciją rajono gyventojams apie maudymosi vietų paplūdimio smėlio ir vandens kokybę.

Pasidomėti maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio kokybe galima Plungės r. sav. visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje www.plungesvsb.lt, fb paskyroje Plunges Visuomenes Sveikatos Biuras, Plungės rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.plunge.lt bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinėje svetainėje www.smlpc.lt.


VSB inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.