Įsibėgėjus šildymo sezonui Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai nori priminti svarbiausias priešgaisrinės saugos taisykles

2020-12-28

Atsižvelgdami į šaltuoju metų laikotarpiu išaugantį gaisrų skaičių, Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai nori priminti gyventojams svarbiausias priešgaisrinės saugos taisykles bei patarti, kad kuo mažiau kiltų nelaimių, gaisrų ir kaip saugiai elgtis šildymo sezono metu.

Kai kūrenasi krosnis, židinys ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų ir nepalikite jų be priežiūros, ypač nepatikėkite ugnį prižiūrėti mažamečiams vaikams. Pačios skaudžiausios nelaimės į vyksta būtent tada, kai vaikai paliekami namuose vieni.

Labai daug gaisrų kyla gyvenamųjų namų kieto kuro krosnių dūmtraukiuose. Pastatuose, kuriuose yra į rengtos kieto kuro krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina techniškai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius nuo jų viduje susikaupusių suodžių. Iš dūmtraukių, dūmtakių ir krosnių būtina kiekvienais metais prieš eksploatavimo pradžią išvalyti suodžius ir eksploatavimo metu juos valyti ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius.

Gyvenamųjų namų palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose dūmtraukiai, dūmtakiai ir sienos su dūmų kanalais turi būti nutinkuotos, išbalintos. Gaisrai gyvenamuosiuose namuose, šildomuose kieto kuro krosnimis kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių dūmtraukiuose, židinių sienelėse, pro kuriuos gali prasiveržti ugnis, taip pat, kai krosnies užkūrimui naudojami greitai užsidegantys į vairūs skysčiai. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jos į rengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Kūrenant krosnis ypač pavojingos yra smalkės, todėl būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kitaip galima jomis apsinuodyti. Smalkės yra bespalvės ir bekvapės, todėl ypač pavojingos. Išsikūrenę krosnį , per anksti neužstumkite dūmtraukio sklendės. Ją galima visiškai uždaryti tik į sitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Apsinuodijimas smalkėmis gali baigtis ir mirtimi. Pirmieji apsinuodijimo požymiai – lengvas apsvaigimas, mieguistumas, sąmonės netekimas. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų išveskite į gryną orą ir nedelsdami kvieskite medikus, o patalpas gerai išvėdinkite.

Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Primename, kad pavojinga į elektros tinklą iškart jungti kelis tokius prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali į vykti trumpas jungimasis, dėl kurio dažnai ir kyla gaisrai.

Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų bei baldų ir nedžiovinti ant jų rūbų. Išeidami iš namų būtinai elektrinius šildymo prietaisus išjunkite iš elektros tinklo.

Gyventojams taip pat patariama nelaukiant nelaimės į sigyti bei gyvenamosiose patalpose į sirengti autonominius dūmų signalizatorius, kurie į spėtų apie kilusį gaisrą.

Pastebėję gaisrą nedelsiant skambinkite Skubios pagalbos telefonu 112

 

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos ir Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija   


 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.