Š½uvims gelbėti parko tvenkiniuose sumontuotos orapūtės

2018-11-02

 

 

Šiemet po itin sausos vasaros Plungės dvaro sodybos tvenkiniuose jų gyventojams ėmė stigti deguonies. Paprastai bėda viena nevaikšto: netoli parko tvenkinių įvyko nuotekų tinklų avarija, buvo išardytas bebrų patvenktas upelis. Dalis ne itin švaraus, surūgusio vandens nutekėjo į pirmuosius parko tvenkinius. Žvejai ėmė dalintis pastebėjimais, kad dvaro sodybos tvenkiniuose gaišta žuvys.

Susidariusi padėtis gamtosaugos specialistų buvo įvardyta kaip ekstremali ekologinė situacija. Savivaldybėje vykusiame pasitarime aplinkosaugininkai nuogąstavo: jei ir šis ruduo bus sausas, o žiemą staiga užšals, tai parko tvenkiniuose žuvų gali apskritai nebelikti.  

Pasitarus buvo nuspręsta iš Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų, numatytų ekstremalioms ekologinėms situacijoms, avarijoms ir jų padariniams likviduoti, skirti Žemaičių dailės muziejui (ŽDM) 700 eurų Plungės dvaro parko tvenkinių priežiūrai.

Didžioji dalis šių lėšų jau panaudota – nupirktos ir viename iš labiausiai užterštų tvenkinių pastatytos dvi orapūtės. Orapūtė turi daug vardų – tai ir oro kompresorius, ir oro siurblys ar net  „burbuliatorius“. Šis prietaisas padeda prisotinti deguonimi įvairaus dydžio baseinus, kūdras, tvenkinius arba akvariumus. Orapūtė tvenkiniuose būtina, jei juose nėra vandens tėkmės ir jo kaitos. Be abejo, orapūtė taip pat reikalinga dėl deguonies tiekimo žuvims. Prisotintame deguonimi tvenkinio vandenyje mažiau veisiasi įvairūs dumbliai, todėl jis būna švaresnis, skaidresnis. Dar vienas šio vandens tvenkinių įrangos privalumų, kad nuolat dirbdama orapūtė išlaiko neužšalusį tvenkinio vandenį  ir žiemą.

Kita dalis ŽDM skirtų lėšų bus panaudota cheminėms medžiagoms, skirtoms mažinti vandens terpės rūgštingumą, įsigyti.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.