Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
 

 

Aktualijos
Diskutavo, kaip sukurti palankią šeimai aplinką

 

 

Gruodžio 7 dieną Plungės savivaldybėje socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja šeimos politikai Kristina Paulikė sukvietė Plungės ir aplinkinių savivaldybių biudžetinių įstaigų specialistus, nevyriausybinių organizacijų atstovus, pilietiškas šeimas, savanorius, dirbančius su vaikais, diskusijai „Kuriame palankią šeimai aplinką“. Kalbėta šeimos stiprinimo gairių, šeimų atstovavimo, paslaugų šeimai ir kitomis temomis.

Susirinkusias diskutuoti apie šeimos gerovę specialistes vos sutalpino Savivaldybės didžioji posėdžių salė. Renginio dalyves pasveikinęs Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis pažymėjo, kad šeima yra gyvas organizmas, kuris, žvelgiant per valstybės prizmę, įvairius procesus reguliuojasi geriausiai – geba verstis iš savo biudžeto, užmegzti ir išlaikyti socialinius ryšius, kuria ateitį.

„Šeimoje (kaip ir valstybėje) kartais pasitaiko susipykti ir nesikalbėti, tačiau, praėjus emocijoms, būtina kalbėtis ir susitarti. Pertvarkos, susijusios su socialine apsauga, yra būtinos, o sprendimus reikia daryti kada jų iš tiesų reikia“, – pažymėjo A. Klišonis ir palinkėjo produktyvios diskusijos.

Ministro patarėja K. Paulikė priminė, kad 2017 metų spalį buvo priimtas LR Šeimos stiprinimo įstatymas, kuriame numatytas Bazinis paslaugų šeimai paketas, privalomas visose savivaldybėse.

Bazinis paslaugų šeimai paketas – tai šeimai teikiamų psichosocialinių, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo, vaikų priežiūros ir ugdymo, sveikatos, švietimo, sociokultūrinių paslaugų, užtikrinančių būtinąją pagalbą, skirtą šeimos gebėjimams savarankiškai spręsti iškylančias problemas, stiprinti ir sudaryti galimybes kurti saugią, sveiką ir darnią aplinką savo šeimoje, rinkinys.

Šis paslaugų paketas taip pat padės įgalinti savivaldybes plėtoti bendruomeninių socialinių paslaugų ir kitų socialinės integracijos priemonių teikimą neįgaliesiems vaikams ir jų tėvams, įvertinus individualius neįgalaus vaiko ir jo šeimos poreikius. Tikimasi, kad paslaugų šeimai pakete numatytos priemonės padės šeimai įsitraukti į bendruomenės gyvenimą, į darbo rinką, mažins skurdo riziką.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva diskusijos apie palankios šeimai aplinkos kūrimą jau vyko  Širvintų, Kalvarijos ir Biržų savivaldybėje, gruodžio 14 dieną diskusija numatyta Raseiniuose.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS