Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
 
 
 
 

 

Naujienos
Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą mokesčio sumažinimo tvarka – deklaracijų teikimas

  Į Plungės rajono savivaldybės administraciją ir UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ kreipiasi gyventojai, klausdami, kaip susimažinti vietinės rinkliavos mokestį, kai pastatai (butas) nenaudojami, o gyventojai išvykę.

   Primename, kad, vadovaujantis Plungės rajono savivaldybės tarybos 2017 m. sausio 26 d. sprendimu Nr. T1-1 „Dėl Plungės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo metodikos ir Plungės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“, nuo š. m. kovo 1 d. Plungės rajone buvo įvesta dvinarė rinkliava, kurią sudaro pastovioji ir kintamoji įmokos dalys. Pastoviąją vietinės rinkliavos dalį moka visi savivaldybės teritorijoje esančio nekilnojamojo turto objektų (išskyrus žemės sklypus) savininkai ar įgalioti asmenys.

  Dvinarės rinkliavos nuostatai ir metodika skelbiama Plungės rajono savivaldybės tinklalapyje www.plunge.lt (skyrelyje „Aplinkosauga“), UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ tinklalapyje www.tratc.lt bei Teisės aktų registre www.e-tar.lt. Informacija apie vietinės rinkliavos mokėjimo pasikeitimus skelbta vietos laikraščiuose.

 

  Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienam vietinės rinkliavos mokėtojui išsiųsto Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą mokėjimo pranešimo antroje pusėje pateikta informacija apie rinkliavos mokesčio susimažinimo tvarką.

 

  Kintamoji įmokos dalis už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą gali būti sumažinta jeigu:

  * individualiame name (išskyrus sodų ir garažų paskirties objektus), bute yra negyvenama ar juo nesinaudojama ne trumpiau kaip šešis kalendorinius mėnesius ir ne ilgiau kaip vienerius kalendorinius metus. Tokiu atveju norint, kad būtų perskaičiuotas kintamos įmokos dydis, privalu visa tai deklaruoti:

  1. Pateikti UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ prašymą – Sąžiningumo deklaraciją, kurioje nurodomas konkretus laikotarpis, kurio metu nesinaudosite komunalinių atliekų tvarkymo paslauga.

   2. Pasibaigus deklaruotam laikotarpiui, ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų, rinkliavos mokėtojas UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ privalo pateikti elektros energijos tiekėjo pažymą apie per deklaruotą laikotarpį suvartotą elektros energijos kiekį (sunaudotas elektros energijos kiekis per metus negali viršyti 50 kWh). Jeigu Deklaraciją pateikęs rinkliavos mokėtojas per nustatytą terminą tokių dokumentų nepateikia arba pateikti dokumentai patvirtina, kad Deklaravimo laikotarpiu elektros energijos kiekis viršija 50 kWh, UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ perskaičiuoja rinkliavos mokėtojui mokėtiną vietinės rinkliavos mokestį, įtraukdamas į mokėtiną sumą kintamąją rinkliavos dalį.

 Prašymą – Sąžiningumo deklaraciją UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ galima teikti visus metus iki Deklaracijoje nurodomo laikotarpio pradžios.

 

  Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 
 
 

 

 
 

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS