Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
 
 
 

 

Aktualijos
Institucinės globos pertvarkos patirties semtasi „SOS vaikų kaime“ Vilniuje

Vasario 8 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai lankėsi nevalstybiniuose globos namuose Vilniuje - „SOS vaikų kaimas“. Apsilankymo tikslas – įgyti teorinių ir praktinių žinių, kurios padėtų lengviau orientuotis, pereinant nuo institucinės globos prie globos šeimoje bei pertvarkant Plungės vaikų globos namus.

Ši iniciatyva - tai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdoma Institucinės globos pertvarka, kuri Lietuvoje pradėta įgyvendinti nuo 2014 metų. Tai reiškia, kad siekiama nuo institucinės globos pereiti prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų tiek neįgaliesiems, tiek likusiems be tėvų globos vaikams. Šios pertvarkos tikslas – užtikrinti darnią aplinką ir sąlygas kiekvienam (ir neįgaliajam) vaikui augti biologinėje šeimoje, o likusiems be tėvų globos vaikams – globėjų, įtėvių šeimose ar šeimynose.

Išvykoje dalyvavo Plungės rajono savivaldybės tarybos narė Marė Valaitienė, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė, l. e. Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pareigas Irmantė Batakienė, Plungės socialinių paslaugų centro atestuotos socialinės darbuotojos darbui su globa (rūpyba) ir įvaikinimu Jolanta Zaburienė ir Martyna Jonutė bei Plungės vaikų globos namų direktoriaus pavaduotoja Aušra Meškauskienė.

 

Vizito metu labdaros ir paramos fondo „SOS vaikų kaimai“ Lietuvoje draugijos vadovė Liudovika Pakalkaitė išsamiai papasakojo apie šios įstaigos veiklą ir joje teikiamas paslaugas, suteikė įdomių ir naudingų žinių apie tai, kaip teikiamos paslaugos vaikams ir jų tėvams, šeimai,   globėjams ( rūpintojams), suteikė naudingos informacijos apie šeimos krizių valdymą.

„SOS vaikų kaimai“ vadovė Liudovika Pakalkaitė vizito dalyviams pateikė įvairių patarimų, atsakė į klausimus. Jai talkino „SOS vaikų kaimai“ darbuotojai - Olga Iljina, Dainius Miežys, kiti.

Vizito dalyviams teko galimybė apsilankyti ten gyvenančių vaikų nevalstybiniuose globos namuose, kuriuose gyvena tik po 8 vaikus. Taip pat teko iš arti pamatyti jų jaukią šeimos aplinką, susipažinti su vaikų gyvenimo sąlygomis, tvarka ir taisyklėmis.

„SOS vaikų kaimo“ vadovės dėka išvykos dalyviams taip pat buvo sudaryta galimybė apsilankyti ir Vilniuje esančiuose Jaunimo namuose. Čia įsikūrę ir gali gyventi motyvuoti asmenys nuo 16 iki 24 metų, turintys gyvenime įvairių svajonių, tikslų. Pastarųjų jiems padeda pasiekti su jaunimu dirbantys ir kartu su jais gyvenantys „SOS vaikų kaimo“ darbuotojai.

Vizito dalyvius išvyka į „SOS vaikų kaimą“ praturtino naujomis žiniomis, novatoriškomis idėjomis, pavyko gauti atsakymus į rūpimus klausimus, teko galimybė realiai pamatyti stabiliai funkcionuojančią paslaugų teikimo šeimoje ir bendruomenėje sistemą.   

    

Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

          
     

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS